Система автополиву для муніципальної території

ПРОЄКТУВАННЯ

Робота з проєктування системи автоматичного поливу на території церкви почалася з вивчення дендроплану (схеми посадки рослин) і збору інформації по джерелу водопостачання. На початковому етапі, ця інформація є ключовою і від неї залежить конфігурація майбутньої системи автополиву.З дендропланом проблем не було. Він був підготовлений максимально професійно (працювала над дендропланом студія ландшафтного дизайну "Пан Тюльпан"). На ньому точно були обміряні всі ділянки й вказана схема посадки рослин з детальним описом кожної рослини. На його підставі була зроблена детальна схема поливу, в якій, проєктувальник розбив ділянку на сектори поливу. У кожному секторі знаходилися рослини зі схожими графіками поливу. Наприклад, газон, в жарку погоду, поливаємо за допомогою дощувачів, один раз на добу і виливаємо на сотку від 800 до 1000 літрів води за один полив. Своєю чергою, для туй, також, виділена окрема зона, але вже з крапельним поливом. Період поливу - один раз в чотири дні та з нормою поливу 12 - 20 літрів на одну рослину. На ділянці з кущовими трояндами ми, також застосували крапельний полив, але інтервали між поливами зробили дещо меншими - один раз в три дні. Норма поливу - 15 літрів на один кущ.
Таким чином, ми отримали максимально ефективний полив всієї ділянки з урахуванням потреб рослин.
На відміну від схеми поливу, з водопостачанням виникли певні труднощі. Річ у тім, що на ділянці була одна свердловина з невеликим дебетом (потенціалом свердловини), і організувати полив безпосередньо зі свердловини не видавалося можливим. До того ж полив холодною водою (особливо дощування) небажаний для рослин. Тому, було прийнято рішення встановити на ділянці буферну ємність об'ємом 3 м3. Вода зі свердловини, неспішно, в неї набирається протягом дня, а ввечері та рано вранці проводиться полив.

Установка ємності дозволила нам вирішити кілька завдань:
* Полив проводиться теплою, а не холодною водою.
* Підібрали насос достатньої потужності для поливу тієї чи іншої зони, без урахування можливості свердловини.

МОНТАЖ

До монтажу системи ми приступили відразу після складання схеми поливу і затвердження кошторису на матеріали і проведення монтажних робіт. У реалізації поставленого завдання перешкод не було, оскільки об'єкт створювався "з нуля", і всі роботи проводилися згідно з графіком і виконувати всі черговості проведення робіт. Свого роду, даний об'єкт можна вважати еталонним, з точки зору, комплексного підходу до благоустрою території. Був змонтований автополив, сформований дренаж, проведене укладання тротуарної плитки, проведено освітлення і при цьому ніхто нікому не заважав, всі працювали чітко і злагоджено. Хоча, найчастіше, буває що автополив доводиться монтувати на вже наявному ландшафті, і тоді є необхідність робити "проколи" під доріжками для закладних труб, акуратно знімати дерен з газону, обкопувати дерева і т.д. У таких випадках це значно ускладнює монтаж і впливає на термін здачі об'єкта.
Всі роботи по монтажу системи автополиву зайняли десять робочих днів. Роботи проводилися бригадою що складається з двох чоловік.

Відео про об'єкт

image

Система автополиву "під ключ"