Система автополиву для теплиці та відкритого ґрунту

Перед нами стояло завдання підібрати обладнання для автополиву в теплиці, розміром 4х8 метри та провести виїзний майстер-клас по монтажу. З боку замовника було побажання створити п'ять зон поливу безпосередньо в самій теплиці та можливість поливу за її межами.
Це замовлення цікаве тим, що задача передбачала не тільки різні графіки поливу, але й можливість розділити зони поливу, частина з яких буде взаємодіяти з датчиком дощу.

У теплиці нам не потрібно прив'язувати зони поливу до метеоумов, в той час, як на вулиці, це є необхідністю. Ідеальним розв'язанням даної задачі була установка зовнішнього контролера Hunter X-CORE. Контролери даної серії, на відміну від більшості аналогів, підтримують функцію роздільного поливу, в залежності від показань датчика дощу.
Сама архітектура системи автоматичного поливу була виконана класично:

  1. Буферна ємність, встановлена ​​безпосередньо в теплиці, в яку набирається вода зі свердловини. Вода за день нагрівається і тим самим дозволяє уникнути нам температурного шоку при поливі.
  2. Насосна станція (поверхневий вихровий насос Pedrollo PKm 60, ресивер 24 л, автоматика). Варто зазначити, що для автоматизації поливу в теплиці, рекомендовано використовувати саме насос в комбінації з ресивером, а не з реле потоку. Це пов'язано, в першу чергу, з низьким споживанням води на зоні поливу.
  3. Комплект електромагнітних клапанів, встановлених на колектор. У даній системі був використаний набірний колектор з трійників з накидними гайками, типу американка.
  4. Система фільтрації. Складається з двох фільтрів тонкого очищення, встановлених перед ємністю, і перед комплектом електромагнітних клапанів.

Для реалізації максимальної наочності даної системи поливу ми прийняли рішення зробити відеозйомку процесу складання. Попередньо узгодивши всі деталі з замовником, ми відзняли та змонтували наочний відеоматеріал, з яким ви можете ознайомитись.

Система автополиву для теплиці