Система крапельного поливу для саду

Після надання всіх технічних даних замовником по ділянці, час на проєктування та розрахунок систем крапельного зрошення склав два дні.
Схема посадки дерев становить 3 метри між рядками і 1 - 1,5 м між деревами (в залежності від типу дерева "карликове" або "напівкарликове"), довжина рядка 50 м, що дає нам запас по водовиливу.

Результат: система крапельного зрошення функціонує успішно вже 6 років, все обладнання знаходиться в прекрасному стані, середня врожайність саду з крапельним поливом: 40 — 50 т/га, середня врожайність без полива: 0 — 20 т/га.


При проєктуванні ми виходили із дебіту свердловини (яка складала 4 м3/год.) і по наполяганню замовника (для здешевлення систем поливу) полив дерев повинен був проходити напряму зі свердловини (без буферної ємності для нагріву води)."Температура води зі свердловини від 8 - до 11 градусів, для поливу рекомендується від 16 - до 24 градусів, але, в будь-якому разі, краще поливати холодною водою, а ніж взагалі не поливати. Кількість води, яка необхідна для поливу 0,5 га саду (із розрахунку одна крапельниця 2 л/год - на одне дерево) склала 3,3 м3/год, але розрахунок ми проводили із запасом по водовиливу, ділянку розбили на три сектори поливу. В перші три роки для поливу одного дерева вистачало однієї крапельниці 2 л/год, а на четвертий рік додали ще по одній зовнішній крапельниці на дерево, так що одне дерево почало отримувати 4 л/год. Також залишився запас для встановлення ще однієї зовнішньої крапельниці 2 л/год (щоб дерево отримувало води 6 л/год, але я думаю, що це вже буде не потрібно). В майбутньому, якщо господар вирішить поставити ємність для води і ще один додатковий насос, він зможе одночасно поливати всю ділянку одночасно з трьома крапельницями на дерево (6 л/год).
Також в проєкті враховано інжекторний вузол для внесення добрив.
На кінці крапельної трубки замість заглушок ми встановили прохідні крани для промивання крапельних трубок (для довговічності систем крапельного поливу ОБОВʼЯЗКОВО раз на два - чотири тижні промивати систему, а на зиму зливати воду).

Система крапельного поливу